Archive for 2013-06-23

Dzień dziecka w Garnizonie WP Warszawa

2013-06-23
materiał z KDGW
26.05.2013

Festyn rekreacyjny z okazji Dnia Dziecka-foto26 maja 2013 roku Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa zorganizował festyn rekreacyjny z okazji Dnia Dziecka. Impreza miała miejsce podczas Ogólnopolskich Zawodów w Skokach przez Przeszkody Memoriał gen. dyw. Kazimierza Gilarskiego.

26 maja 2013 roku. Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa zorganizował festyn rekreacyjny z okazji Dani Dziecka. Impreza miała miejsce podczas Ogólnopolskich Zawodów w Skokach przez Przeszkody Memoriał gen. dyw. Kazimierza Gilarskiego.

Program festynu był bardzo bogaty. Część artystyczna odbywała się na scenie tętniącej życiem. Jako pierwsze swą twórczość zaprezentowały dzieci i młodzież ze Studia Piosenki Klubu DGW. Jak zwykle pani Małgorzata Dukl-Nowosad przygotowała profesjonalnie dzieci, które swym śpiewem podbijały serca publiczności. Z programem „Zabawa w cyrk” oraz z dwoma układami choreograficznymi: passodoble z wachlarzami, pepetum monbile ze wstążkami, wystąpili podopieczni z Teatru Ruchu „Balonik” z Mazowieckiego Centrum Kultury. Festyn uświetnił występ iluzjonisty – uczestnika IV edycji programu „Mam talent”. Wokół czekały atrakcje, takie jak: zjeżdżalnia dmuchana, basen z kulkami, trampolina. Maszerując między stoiskami uwagę przykuwały magiczne bańki mydlana unoszące się w powietrzu. Każde dziecko mogło zamienić się w wytwórcę baniek i wysłać je do nieba. Wtórował temu klaun, który ze swojej zaczarowanej czapki wyciągał balony. Chwilę później zamieniał je w zwierzaki-cudaki, szable oraz kwiaty. Dzieci mogły sprawdzić swoje siły podczas zawodów sportowych i tanecznych konkurencji. Dużym zainteresowaniem cieszyła się galeria pod chmurką. Dzieci, które marzą o zawodzie policjanta, mogły wziąć udział w konkursach edukacyjnych prowadzonych prze inspektorów z Komisariatu Rzecznego Policji. Dodatkową atrakcją tematyczną byłą łódka policyjna i quad. Motocykle prezentowane przez Motocyklistów Zrzeszonych w VFR OWNERS KLUB POLSKA, ścigacze hondy, suzuki, BMW itp. możliwość jazdy takim motorem wzbudzały dodatkowe emocje u dzieci i rodziców.

W drugiej części festynu jego uczestnicy zostali zaktywizowane przez animatora. Gry i zabawy ruchowe, taniec oraz konkurencje z nagrodami wywołały uśmiech na twarzy i wiele pozytywnych uczuć. W dniu Matki spędzone spędzony czas rodziców i dzieci to największa radość i szczęście całych rodzin.

 

 

Zdjęcia >>>

Mandaty płacą już tylko frajerzy

2013-06-21

Fragment artykułu z Polityki:

System automatycznych radarów to fikcja. Niby robi zdjęcia. Niby je wysyła. Ale z powodu luki prawnej mandaty płacą już tylko frajerzy.
Czerwone światełko zapaliło się urzędnikom już prawie rok temu. Z cyferek wynikało, że w mandatach dzieje się coś złego. Niby system się rozkręca i działa coraz lepiej. Dostawiano nowe urządzenia i wzrastała ilość wysyłanych wniosków. Ale jakby ginęły w czarnej dziurze. Z tygodnia na tydzień worki z pocztą, która przychodziła do fotoradarowej centrali, robiły się coraz chudsze. Tak jakby na polskich drogach zapanował błogi spokój. Jakby łamiący przepisy kierowcy, zobowiązani odpowiedzieć listownie na przesłany im wniosek mandatowy, gdzieś wyparowali. Tylko że radary robiły zdjęcie za zdjęciem.

W październiku 2012 r. wzięto pod lupę statystykę. Okazało się, że na ponad 74 tys. wezwań, wysłanych w tamtym okresie, w terminie odpowiedziało zaledwie niespełna 9 tys. osób. Kolejne 10 tys. odpisało z poślizgiem. 55 tys. nie odpowiedziało w ogóle. I to właśnie ci ludzie rozpoczęli rewolucję, która może w bardzo szybkim tempie wykończyć system fotoradarów. System, który już kosztował ponad 100 mln zł, a miał zarobić, tylko w tym roku, 15 razy tyle…

Cały artykuł Juliusza Ćwielucha w najnowszym numerze POLITYKI

 

CZD o nas

2013-06-10

Wieziemy Uśmiech Na Dwóch Kołach2013-06-07

„Wszystko stało się drogą co było cierpieniem”  ks. J. TwardowskiW sobotę 1 czerwca 2013 roku VFR Owners Club Polska po raz kolejny przywiózł naszym pacjentom uśmiech na dwóch kołach. W ramach obchodu Dnia Dziecka i Dnia Mamy na terenach parkowych Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu odbyła się impreza plenerowa zgromadziła miłośników dwóch kół oraz moc atrakcji i pokazów.Serdecznie dziękujemy VFR Owners Club Polska oraz wszystkim zaangażowanym firmom i sponsorom w imieniu naszych Pacjentów i ich Rodzin za okazaną dobroć i otwartość. Jesteście wielcy !!

normal jazda z dziecmi 281829

Zapraszamy do obejrzenia galerii
źródło http://czd.pl/

Relacja z Dnia Dziecka w CZD 2013

2013-06-10

1 czerwca odbył sie piknik z okazji Dnia Dziecka w Centrum Zdrowia Dziecka organizowany przez Stowarzyszenie Motocyklistów VFR Polska (www.vfr.com.pl). To już siódma edycja imprezy pod tytułem „Wieziemy uśmiech na dwóch kołach”. Napędzeni uśmiechami młodych pacjentów motocykliści zadbali o moc atrakcji i dzięki licznym sponsorom i instytucjom dostarczyli ogrom prezentów.

Przygotowania rozpoczęły się około godziny 6 rano w sobotę i panujące warunki nie napawały optymizmem. Ktoś tam na górze chyba jednak nas polubił, gdyż przez całą imprezę było sucho. Rozłożenie namiotów dostarczonych przez Sellnet.pl, barierek z Żandarmerii Wojskowej, przygotowanie elektryki, rozwieszenie banerów od Drukdesign.pl, jak również rozstawienie osprzętu z Hondy zajęło trochę czasu, lecz z roku na rok idzie to wszystko dużo sprawniej.

CZD2013_foto1__MG_3413_JPG_small

(more…)

Motor czy motocykl

2013-06-10

Jan Miodek – Dusza fleksyjna

fragment rozmowy z Janem Miodkiem na portalu MOTORMANIA

Panie profesorze, ale niepokoi nas takie pytanie: czy my mamy motor czy motocykl?

Jan Miodek: W moim dzieciństwie wczesnym było jasne, że się mówiło „jazda na motorze”. Tak, jak się jeździło autem. Dzisiaj to auto już wycofało się prawda? Najwyżej jakieś tam autko można kupić dziecku. Ale w języku dorosłych jak ktoś chce – teraz powiem językiem młodzieżowym – „zaszpanować”, to on nie powie, że on ma nowe auto – on powie: „ja mam nowy samochód”. I podobnie jest z tym motocyklem. Ja bym powiedział, że motocykl nie jest tak obowiązujący w momencie, kiedy ja chcę „zaszpanować”, że znowu użyję tego młodzieżowego określenia, jak samochód czy wóz, ale „motor” jest określeniem dużo bardziej potocznym. Słowo motor jest jednak ciągle poprawnym określeniem motocykla w polszczyźnie mniej fachowej.

więcej >> http://motormania.com.pl/felietony/wywiady/jan-miodek-dusza-fleksyjna/