Relacja z Dnia Dziecka w CZD 2013

1 czerwca odbył sie piknik z okazji Dnia Dziecka w Centrum Zdrowia Dziecka organizowany przez Stowarzyszenie Motocyklistów VFR Polska (www.vfr.com.pl). To już siódma edycja imprezy pod tytułem „Wieziemy uśmiech na dwóch kołach”. Napędzeni uśmiechami młodych pacjentów motocykliści zadbali o moc atrakcji i dzięki licznym sponsorom i instytucjom dostarczyli ogrom prezentów.

Przygotowania rozpoczęły się około godziny 6 rano w sobotę i panujące warunki nie napawały optymizmem. Ktoś tam na górze chyba jednak nas polubił, gdyż przez całą imprezę było sucho. Rozłożenie namiotów dostarczonych przez Sellnet.pl, barierek z Żandarmerii Wojskowej, przygotowanie elektryki, rozwieszenie banerów od Drukdesign.pl, jak również rozstawienie osprzętu z Hondy zajęło trochę czasu, lecz z roku na rok idzie to wszystko dużo sprawniej.

CZD2013_foto1__MG_3413_JPG_small

Na terenie szpitalnego parkingu pojawiło się ponad 100 motocyklistów, głównie z klubu VFR-OC (www.vfr-oc.pl), jak również Ci, którzy dowiedzieli się o tej kultowej już imprezie na Facebook`u ( www.facebook.com/OwnersiDzieciom ), lub na łamach portalu MOTORMANIA. Dzieciaki w nieskończoność mogły jeździć na siedzeniach pasażera motocykli marki Honda i innych. O bezpieczeństwo maluchów zadbał Shoei Polska dostarczając kaski. Ogromną atrakcją były występy zaprzyjaźnionych stunterów, którzy w składzie: Moku – Wheelieholix, Maciek – DOP, RAPTOWNY i niezastąpiony Piotruś pokazali wiele ewolucji, a dzieciaki ciągle chciały więcej i więcej.

Również Monster Truck sprawił wszystkim wiele radości. Auto na gigantycznych kołach nazwane przez ekipę sceniczną z Karaoke JAPA Team „MALUCHEM”, było częstym obiektem fotograficznym, a większość dzieci mogła zasmakować jazdy na pace wyjątkowego pojazdu.

Tradycją jest już strzelanie wraz z grupą ASG. W jednym miejscu wszyscy mogli strzelać do tarczy z przeróżnej broni pod czujnym okiem specjalistów.

Na wszystkich czekały przepyszne potrawy z grilla, napoje, owoce i inne smakoszki zapewnione przez firmy: Food Service, Zakłady Mięsne RAWA, Drobin, JBB, SPC, Motorista, Pub Legion, MCS, RTN Owoce i Warzywa, Dom Weselny KUCZYN, TAG, Sokół, sklep DUET i Wysepka, oraz MCS.

Dodatkowo dzieciaki mogły podziwiać latające modele zdalnie sterowane, wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami, drukować zdjęcia z imprezy, jak również przelać część emocji na płótno, a raczej na duroplast malując na klasycznym Trabancie. Malowanie twarzy, czy zabawa z pieskami z dogoterapii, wata cukrowa…to wszystko czekało na wszystkie dzieciaki.

Panie z firmy Mary Kay dbały w tym czasie o dobry wygląd wszystkich pań będących na imprezie.

Na koniec pikniku ruszyliśmy do wszystkich prawie 500 pacjentów CZD z paczkami i gadżetami. Dla dzieci najważniejszy był jednak kontakt z naszą ekipą, a w szczególności ze Shrek`iem.

Dziękujemy również firmom: Sped-Trans Ząbki, funkcjonariuszom BOA i Policji, Bakalland, Bandai Namco, BYŚ, Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy, Compensa, Elcar, Fun Active, Fundacji im. Jana Kantego Steczkowskiego przy Banku Gospodarstwa Krajowego, HiPP, Honda Europe, Pub Legion, MCS – Motocyklowe Centrum Serwisowe, Motorista, RS-System, Scandimex Polska, Schrack Seconet, oraz Woiron. Dzięki Waszym ogromnym sercom, mamy możliwość dać niewinnym dzieciakom trochę radości i odpoczynku od trosk dnia codziennego.