Ścigacz o nas i CZD 2010

Motocykliści dzieciom – uśmiech na dwóch kołach w Centrum Zdrowia Dziecka 2010

Piotr Jędrzejak

31/05/2010, 15:51                         1

Jak dobrze, że są ludzie, którzy ze swojej nieprzymuszonej woli chcą sprawiać dzieciom tak ogromną radość

Dla podopiecznych Centrum Zdrowia Dziecka w podwarszawskim Międzylesiu, dzień dziecka odbył się w tym roku kilka dni wcześniej. W sobotę 29. maja, głównie za sprawą stowarzyszenia VFR OC oraz Hondy Poland, na parkingu pod CZD pojawili się motocykliści, motocykle, stunterzy i wiele innych atrakcji. Wszystko aby „przywieźć dzieciom uśmiech na dwóch kołach”. Impreza zakończyła się ogromnym sukcesem – dzieciaki były strasznie zadowolone i roześmiane od ucha do ucha.

dziewczynka_z_mama_Dzien_Dziecka_w_Centrum_Zdrowia_Dziecka

Najlepszą i najbardziej popularną atrakcją były przejazdy. Młodzi podopieczni CZD mogli pojeździć, oczywiście nie samodzielnie, na różnego rodzaju jednośladach oraz quadach. Dzieciaki mniej sprawne fizycznie, ale równie radosne, zajmowały miejsca na motocyklach z koszem. Na parkingu wszyscy mogli również zobaczyć pokaz samochodów zdalnie sterowanych oraz możliwości zmodyfikowanego Subaru Imprezy.

Największą widownię zgromadził jednak pokaz stuntu w wykonaniu profesjonalisty – Raptownego oraz jednego z najmłodszych przedstawicieli tej dyscypliny – Piotrusia z grupy Wheelieholix. Ten drugi stunter zyskał ogromne uznanie wśród swoich rówieśników oraz ich mam. Wielu rodziców, podziwiając umiejętności Piotrusia, nie dowierzało, że ma on zaledwie 7 lat. W zachwyt wpadł również Kierownik Sekcji Motocyklowej Komendy Stołecznej Policji. Funkcjonariusz wręczył Piotrusiowi policyjną maskotkę.

Wszyscy zgromadzeni mogli przymierzyć się do najnowszych motocykli Hondy, a na symulatorze jazdy poćwiczyć umiejętności oraz zachowanie na jednośladzie w sytuacjach awaryjnych. Zielona Budka zapewniła dzieciakom lody, no i znalazło się też bardzo popularne wśród najmłodszych, malowanie buzi. Po raz kolejny na dniu dziecka pojawiła się też grupa paramilitarna z bronią typu Air Soft Gun. Dzieciaki mogły pooglądać repliki różnego rodzaju karabinów oraz postrzelać do tarczy pod okiem umundurowanych wojaków.

Tak jak zawsze, tak samo i tym razem, podopieczni CZD, którzy musieli pozostać na swoich oddziałach nie zostali zapomniani przez organizatorów. Delegaci z VFR OC osobiście wręczyli tym dzieciom prezenty.

Po zakończeniu imprezy, do głowy przychodziła tylko jedna myśl – jak dobrze, że są ludzie, którzy ze swojej nieprzymuszonej woli chcą sprawiać dzieciom tak ogromną radość. Wielkie podziękowania należą się wszystkim osobom, stowarzyszeniom oraz firmom zaangażowanym w organizację dnia dziecka, w szczególności VFR Owners Club Polska oraz Honda Polska.

Ze strony redakcji Ścigacz.pl, za wsparcie imprezy oraz podarowanie prezentów dla dzieci, dziękujemy firmom: BMW, REDLINE, KNOX oraz MIELOCH MOTOCYKLE.

http://www.scigacz.pl/Motocyklisci,dzieciom,usmiech,na,dwoch,kolach,w,Centrum,Zdrowia,Dziecka,2010,12937.html